Pošta - Webové rozhraní - Požadavky

Z More
Přejít na: navigace, hledání
Nápověda webového rozhraní pošty: Nápověda

 Nová zpráva  Adresář  Složky  Možnosti  Hledat  Nápověda  Sdílené složky  Kalendář

https://mail.more.cz

 Začínáme  Jak na to  Často kladené otázky  O webovém rozhraní pošty  Novinky  Zprávy  Požadavky


Na této stránce uvádíme přání našich uživatelů na rozšíření nebo úpravu webového rozhraní. Pokud máte další přání, pošlete nám ho prosím mailem na adresu mailto:squirrelmail-req@admin.more.cz.

Rozdělit adresář

Práce se dvěma adresáři (jeden centrální, naplněný správcem, jeden osobní, naplňovaný uživatelem) je při větším počtu kontaktů nepřehledná. Chci si rozdělit svoje kontakty do skupin, abych snáze mohl kontakt najít. Identifikace kontaktu podle nějaké zkratky na začátku jména (aby se při abecedním řazení zobrazily související kontakty pohromadě) mi nevyhovuje.

 • tato změna si vyžádá úpravu kódu webového rozhraní, momentálnně není k dispozici žádný již hotový modul, aby se dal rovnou použít

Označit všechny položky adresáře

Mám mnoho kontaktů v adresáři. Často chci poslat všem zprávu (třeba že odjíždím na dovolenou). K tomu by se mi hodilo tlačítko podobné tlačítku Změnit označení všech ve složce.

 • tato změna si vyžádá úpravu kódu webového rozhraní, momentálnně není k dispozici žádný již hotový modul, aby se dal rovnou použít

Rozesílací seznamy

Často posílám poštu mnoha adresátům najednou a tato skupina se stále opakuje. Vkládat jejich adresy do políčka Skrytá kopie je nepraktické (nepřehledné), občas na někoho zapomenu. Chtěl bych mít možnost poskládat si kontakty do rozesílacích seznamů a ty pak zařadit do seznamu adresátů.

Omezení velikosti přílohy

Občas potřebuji poslat větší přílohu, než kolik mi dovolí webové rozhraní, přitom z jiných poštovních systémů tuto přílohu poslat mohu. Je možné toto omezení odstranit?

 • iniciální omezení 2M na jednu položku přílohy bylo zvětšeno na 8M
 • omezením poštovního systému (viz též Pošta - Web - Nová zpráva#Přiložit či Pošta - Omezení) nelze zaručit doručení zprávy s přílohami v součtu většími než asi 7MB
 • poštovní server má nastaveno omezení jednotlivé zprávy na max. 10MB, větší zprávy je třeba rozdělit na několik menších

Automatická komprese přílohy

Často posílám dokumenty Office, ty jsou však velmi velké. Jejich kompresí (ZIP) získám často až 80%. Je možné, aby server provedl tuto kompresi sám? Já jen vyberu příslušné soubory a přiložím je, server před odesláním zprávy přílohy zaZIPuje a teprve pak pošle.

 • tato změna si vyžádá úpravu kódu webového rozhraní, momentálnně není k dispozici žádný již hotový modul, aby se dal rovnou použít
 • předpokládaný termín relazice: není známo, je třeba prozkoumat možnosti

Automatické zmenšení přiloženého obrázku

Často posílám fotky ve formátu JPEG přímo z digitální kamery a nechce se mi mezitím pouštět grafický editor, abych upravil její rozměry. Rád bych, aby to za mě dělal server sám.

 • podobné jako #Automatická komprese přílohy
 • zde se však jedná o specializovaný případ - jen přílohy určitého typu (.jpg) a ne jen zip ano/ne, ale také škála apod.
 • pokud se nezvětší okruh zájemců o tuto fukci, nebude pro její přílišnou specializaci implementována
 • vhodným řešením může být software, který není přímo editorem, ale umí základní operace jako otočení, korekce barev, změna měřítka apod. (např. ACDSee)

Ovládání antispamových a antivirových nástrojů

Poštovní server obsahuje řadu nástrojů, kterými chrání poštovní schránky před nežádoucími útoky v podobě počítačových virů nebo spamu. Někdy se však stane, že ochranný nástroj pracuje v neprospěch uživatele, např. odmítne přijetí vyžádané zprávy z poštovního serveru, který je všeobecně považován za spamující (hromadně rozesílající nevyžádanou poštu).

Bylo by dobré mít možnost nějak ovlivnit chování těchto nástrojů, např. aby vždy povolily zprávu z určitého poštovního serveru apod.

 • v každém případě globální nastavení nástrojů (platné pro všechny uživatele) zůstanou nedotčena, modifikace mohou být platné pouze pro konkrétního uživatele (resp. jeho emailové adresy pro konkrétní poštovní schránku)
 • antispamová a antivirová opatření jsou realizována řadou nástrojů od různých dodavatelů, není k dispozici jednotné rozhraní pro jejich ovládání
 • realizace ovládacích panelů těchto nástrojů si vyžádá náročné rozšíření kódu webového rozhraní